Ceiling, wall luminaires 2633/2643/2453 (2633/2643/2453)
Luminaires with safety guard for use on walls, pillars, or similar
architectural elements. An extremely robust full frame in cast aluminium
protects the edges and corners of the luminaire glass. This crystal
glass, with precis light-diffusing structures, ensures that these
luminaires are sufficiently rugged,while giving them their distinctive
character.
Crystal glass cover, inside white.
Luminaires 2643 with electronic ballast.
| Application | outdoor |
| Colour | graphite, silver |
| Finish | matte |
| Type of Lighting | ceiling luminaires, wall luminaires |
| Shape | square |
| Length | 160.00 mm |
| Width | 205.00 mm |
| Height / Depth | 160.00 mm |
| Design | modern, technical, contemporary |
| Fabric | aluminium, stainless steel, crystal glass |
| Light Source | LED, compact fluorescent lamp, bulb |
| Protection rating | IP 65 |
| Color Temperature | 3000K, white warm -"brisk" warm, 4000K, cool - white stimulating |
| Other Criteria | LEDs lighting fitting incl. light sources |
| Supply Voltage | 220 V - 240 V / 50-60 Hz AC |
| Brand | Bega |
Availability: The goods on individual order
Delivery time: 2-6 weeks
Total price :
On individual request
Request project price
English
Polish
Russian




