TOKAT 350 LED (TOKAT 350 LED)
Oprawa oświetleniowa do montażu na słupie ze źródłem światła LED.
Obudowa wykonana z odlewu aluminiowego w kolorze szarym RAL9006. Klosz ochronny z przezroczystego szkła hartowanego .
Żywotność LED:50 000 godzin/L80/B10 ;
Strumień z oprawy (Ta=25stC) : 10400lm .
Współczynnik mocy > 0.95
Tolerancja barwy: 5SDCM
Zakres pracy temperaturowej : -30⁰ do +40C
| Colour | gray |
| Type of Lighting | ceiling luminaires, pendant |
| Shape | rectangular, longitudinal |
| Moc | 88.00 W |
| Length | 617.00 mm |
| Width | 353.00 mm |
| Height / Depth | 115.00 mm |
| Design | technical |
| Fabric | polycarbonate |
| Light Source | LED |
| Protection rating | IP 65 |
| Degree of Protection before impact | IK08 - 5 J |
| Protection class | I |
| Color Temperature | 4000K, cool - white stimulating |
| CRI Index | ≥ 80 |
| Other Criteria | LEDs lighting fitting incl. light sources |
| Supply Voltage | 220 V - 240 V / 50-60 Hz AC |
| Brand | Luxprom |
Availability: The goods on individual order
Delivery time: 2-6 weeks
Total price :
On individual request
Request project price
English
Polish
Russian




