Ceiling and wall luminaires 2620 / 2691 / 2665 (2620 / 2691 / 2665)
Ceiling and wall luminares. These luminaires are characterised by clear lines and impact-resistant luminaire crystal glass, inside white.
Arranged singly or in groups, these are timeless design elements for a multitude of lighting tasks both indoors and out.
Luminaires with electronic ballast.
| Application | indoor, outdoor |
| Colour | graphite |
| Finish | matte |
| Type of Lighting | ceiling luminaires, wall luminaires |
| Shape | square |
| Length | 210.00 mm |
| Width | 80.00 mm |
| Height / Depth | 210.00 mm |
| Design | modern, technical, contemporary |
| Fabric | aluminium, stainless steel, crystal glass |
| Light Source | LED, compact fluorescent lamp, halogen lamp |
| Protection rating | IP 65 |
| Color Temperature | 3000K, white warm -"brisk" warm, 4000K, cool - white stimulating |
| Other Criteria | LEDs lighting fitting incl. light sources |
| Supply Voltage | 220 V - 240 V / 50-60 Hz AC |
| Brand | Bega |
Availability: The goods on individual order
Delivery time: 2-6 weeks
Total price :
On individual request
Request project price
English
Polish
Russian




